Dzięki reakcji mieszkańców powiatu żywieckiego, policjanci zatrzymali 58-latka, który mając w organizmie 2 promile alkoholu kierował samochodem. W ostatnich dniach to już kolejna prawidłowa reakcja społeczeństwa na zachowania łamiące prawo. Każdy sygnał od Państwa pozwoli na podjęcie przez policjantów natychmiastowej interwencji, a w konsekwencji zatrzymanie sprawców.

Wczoraj około 16.40 dyżurny komisariatu policji w Węgierskiej Górce otrzymał informację, że w Ciścu na ul. Sportowej oplem porusza się najprawdopodobniej nietrzeźwy kierowca. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Za kierownicą wskazywanego w zgłoszeniu samochodu siedział 58-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie 2 promile alkoholu. Dodatkowo miał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a decyzją Starosty Żywieckiego zostały mu cofnięte uprawnienia do kierowania. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz wysoka grzywna oraz kara nawet 3 lat więzienia.

Przypominamy, że niezmiennie od 2011 roku trwa kampania społeczna “Nie reagujesz-akceptujesz”. Celem przedsięwzięcia jest uwrażliwienie mieszkańców na wszelkiego rodzaju naruszenia prawa. Przypominamy, że brak reakcji społeczeństwa na tego rodzaju sytuacje, rozzuchwala przestępców. Nieustannie liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może wpłynąć pozytywnie na bezpieczeństwo.

Informacje o każdym przypadku naruszenia prawa można zgłaszać anonimowo dzwoniąc pod bezpłatny, alarmowy numer telefonu 112.

źródło: zywiec.slaska.policja.gov.pl

Udostępnij Drukuj E-mail